290 bin civarında olan Nevşehir Nüfusu ile mucize doğa olaylarıyla oluşmuş İç Anadolu Bölgesinde yer alan ilimizdir.Nevşehir denince akla şüphesiz ki Kapadokya gelir. Yılda 2 milyon turistin ziyaret ettiği kent, Türkiye'nin en çok turist çeken yerlerinin başında gelmektedir. Nevşehir, dünyaca bilinen Peri Bacaları ve Kapadokya bölgesinde bulunan onlarca gezi noktasıyla cezbedici bir şehirdir.Nevşehir Tarihi boyunca üzerinde birçok uygarlığı barındıran kent, geçmişinden günümüze kültürel değer ifade eden eserleriyle dikkat çekmektedir.Nevşehir'in tarihine baktığımızda; Neolitik çağa ait, milattan önce yaklaşık 7 bin yıllarından kalma eserler mevcuttur.Nevşehir milattan önce 1200 yıllarında Hititler egemenliğinde iken, göç kavimlerinin ve İskitlerin saldırılarına maruz kalmıştır.Milattan Önce 680 yıllarında Asurlular egemenliğine giren Nevşehir, 610 yılında Med uygarlığı topraklarına katılmıştır. Ardından Persler ve Kapadokya Satraplığı devletleri bünyesine katılmıştır. Roma ve Sasani dönemlerinin ardından Selçuklu egemenliğine altına alınan Nevşehir’i 1097 yılında Haçlılar hakimiyetine almıştır. Kısa bir dönem Karamanoğulları devletinde bulunan kent, son olarak Osmanlı İmpatatorluğu sınırlarına dahil edilmiştir. Tüm bu medeniyetlerin tarihsel izler bıraktığı kent adeta bir açık hava müzesi görünümündedir.Nevşehir'in doğal güzellikleriyle kapılarını dünyaya açıyor ve turizm alanında her geçen gün biraz daha kendini sergileyip beğeni kazanıyor.Dünyaca ünlü Kapadokya Mağara otelleri, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 

 

1. Gün: KAYSERİ - MİMAR SİNAN EVİ - SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ - HACI BEKTAŞ-İ VELİ DERGAHI - YERALTI ŞEHRİ

Turumuz, sizleri sabah 03.30 Kartal Yemek Center Önü, 04.00 de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından 04.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önünden, 05.00 Yenibosna Koçtaş Önünden alarak servislerimiz ile İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Alana kendi imkânlarıyla gelen yolcularımızın en geç saat 05.30 da İstanbul Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı / ehliyet ile uçağımıza check in işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 07.40’da hareket edecek olan Türk Havayolları İstanbul HL – Kayseri uçağı ile Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri’de bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak sabah kahvaltısı için restoranımıza gidiyoruz. Kayseri şehir merkezine gidiyoruz. Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238-244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanındaki Saat Kulesini, Atatürk Heykeli, Mahber’i, Honat Hatun Külliyesini ve Mimar Sinan eseri olan Kurşunlu Camiini göreceğiz. Anadolu’nun ilk Türk tıp merkezlerinden Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahanesi Kayseri merkezdeki son gezi noktamız olacaktır. Tıp medresesi, Darüşşifa ve Bimarhane (akıl hastanesi) bölümlerinden oluşan yapı günümüzde Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak hizmete açılmıştır. Müzemizi ziyaret ettikten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avlusu) gezimizi tamamlıyoruz. Ardından düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Özkonak Yeraltı Şehrini  geziyoruz. Yeraltı şehir gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Noktada Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Set Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Nevşehir Otelleri.

Rota: Kayseri Çevre Gezileri (40 km) Kayseri - Hacıbektaş (100 km) Hacıbektaş - Bölge (45 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 195 km

Otele Giriş Saati: 17.30


2. Gün: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ŞARAP MAHZENİ – AVANOS – ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ

Turumuz, otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında,  (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU  veya ATV TURU  etkinliklerine katılabilirler) ilk olarak eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, çanak çömlek atölyesinde Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Ardından Çavuşin Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Dileyenler ile akşam yemeği sonrasında bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine gidiyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği:  Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Rota: Bölge İçi Gezileri (80 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 80 Km

Otele Giriş Saati: 17.00


3. Gün: IHLARA VADİSİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - AÇIK SARAY - MANTAR KAYA

Turumuz, otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında, Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Vadi’de yapacağımız kısa yürüyüş turu sırasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Ardından bölgeye geri dönerek Uçhisar Kalesini görebileceğimiz Güvercinlik Vadisinde fotoğraf molası veriyoruz. Son olarak eski yerleşim yerlerinide barındıran Açık Saray olarak adlandırılan tarihi bölgeyi geziyoruz.  Yürüyüşümüzün sonunda bölgede tek olan Mantar Kaya oluşumunu görerek fotoğraflıyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra 20.45 de hareket edecek olan Türk Havayollarına ait Nevşehir– İstanbul HL uçağına binerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek siz sayın misafirlerimizi Corazon Travel diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Restaurantta Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. DÖNÜŞ GÜNÜ

Rota: Nevşehir – Ihlara (40 km) Ihlara - Bölge (40 km) Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 110 Km

Toplam Tur Mesafesi: 385 Km


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Corazon Travel Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri     

*  Tüm Akşam Yemekleri                        

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  30 Ekim
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  30.10.20201689.00 TL1990.00 TL 1600.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

   

  TÜRK GECESİ

  Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.

  BALON TURU

  Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır.

  ATV TURU

  GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır.

  BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

  Halı İçin Bazaar 54, Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik, Şarap İçin Turasan Şarapları

  GECE TURLARI

  Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.

  İKLİM

  Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur. 
   

   

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri