1. Gün: DÖVER KÖYÜ KÖY KAHVALTISI – HARBİYE ŞELALELERİ – HATAY ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ – MOZAİK ATÖLYESİ - HABİB- İ NECCAR CAMİİ – KATOLİK KİLİSESİ

Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.00‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 06.00 Sabiha Gökçen - Hatay uçuşu ile Doğu’nun Kraliçesi olarak adlandırılan Hatay’a uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk başta sabah kahvaltımızı alacağımız Döver Köyüne hareket ediyoruz. Serpme şeklinde alacağımız kahvaltımızın (Ekstra) ardından Tarihi şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Bu doğal güzelliği yakından gördükten sonra Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi'ne hareket ediyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze, sizleri büyüleyecek cinsten. Müze gezimizin ardından mozaik ustası Mehmet Ustanın atölyesini ziyaret ediyoruz. Ustamızdan mozaiklerin ve heykellerin öyküsünü dinleyip mozaik ve taşın nasıl işlendiğini öğreniyoruz. Sonrasında Boğaziçi Neccar Konağına giderek yöresel tatları deniyoruz. Ardından Anadolu coğrafyasında ilk inşa edilen camilerden biri olan Habib- i Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında eski Antakya caddelerinden yürüyerek tarihi evleri ve yapıları görerek Katolik Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilise gezimizin ardından tarihi bir yapıda olan otelimize hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile müzikli bir akşam yemeği (Ekstra) için otelimizden hareket ediyoruz. (Gece Turları, Ekstralar: Tüm gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

 

 

Sabah Kahvaltısı: Döver Köyünde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Boğaziçi Neccar Konağında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Antakya Otelleri
Rota: Antakya Çevre Gezileri (60 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 60 Km
Otele Giriş Saati: 18.00


2. Gün: SAMANDAĞ – HZ. MUSA’NIN AĞACI – VAKIFLI KÖYÜ – ÇEVLİK PLAJI – TİTUS TÜNELİ – BEŞİKLİ MAĞARA – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – KÜNEFE YAPIMI - DEFNE KOZA EVİ - AFFAN KAHVESİ

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Hatay’ın sahil kenti olan Samandağ ilçemize hareket ediyoruz. İlk olarak Hıdırbey Köyü’nde Hz. Musa’nın Asası’nın yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacını görerek gölgesinde kahvelerimiz içtikten sonra tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi, zeytinyağı biber salçası, zeytin alma şansı buluyoruz. Ardından Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu bir halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni Köyü olan ve Türkiye’de ilk organik tarımın yapıldığı Vakıflı Köyü’ne hareket ediyoruz. Vakıflı Köyü’nde kiliseyi ziyaret edip yöresel ürünleri almanız için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Dor Mabedi’ni ziyaret ettikten sonra Romalılar tarafından sel sularından Limanı korumak için yapılan Titus Tünelini hareket ediyoruz. Titus Tüneli içersinde yürüyüşümüz sırasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan Beşikli Mağara’yı da geziyoruz. Daha sonra deniz mahsulleri ağırlıklı öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hatay şehir merkezine dönerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Sonrasında Çınaraltı Künefeye giderek künefenin yapılışını görüp, tadıyoruz. Sonrasında Antakya’da devam eden zanaat dallarından biri olan ipek dokumacılık hakkında bilgi almak için Defne Koza Evine gidiyoruz. İpek böceği yetiştirme, kozadan iplik elde etmek, tezgâh hazırlama ve ipek dokumasını görerek bilgi alıyoruz. Burada hem ipek dokuma hem de yöresel ev yapımı reçelleri almanız için kısa bir mola veriyoruz. Günün sonunda tarihi kahvelerden biri olan Affan Kahvesine giderek hem kahvelerin hem de buraya özgü Haytalı tatlısının tadına bakıyoruz. Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus havayollarının 17.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Dervişhan Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Rota: Antakya – Hıdırbey Köyü (25 km) Hıdırbey Köyü – Vakıflı (5 km) Vakıflı – Çevlik (10 km) Çevlik – Antakya (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 70 Km

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Corazon Travel Güvencesi    

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen  Ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri