1. Gün: İSTANBUL - VENEDİK (GONDOL ) (MURANO VE BURANO ADALAR TURU)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1867 sayılı seferi ile saat 06:55'de Venedik'e hareket.Yerel saate göre 08:25'de varışımızın ardından Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Gondol Turu'na katılabilirler.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Murano & Burano Adalar turuna katılabilirler.Tur bitimi otelimize hareket ve devamında odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: VENEDİK (BLED & LJUBLJANA TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Bled Gölü & Ljubljana Turu'na katılma imkanı. Bu turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü olacak, daha sonra eski Yugoslavya'nın gözde şehirlerinden biri ve günümüzde Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam edecek. Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış olan modern ve canlı bir şehir görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: VENEDİK - MİLANO (COMO GÖLÜ)

Sabah kahvaltı sonrası Milano'ya hareket ve varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Milano şehir turunda, Galleria, Duomo Katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek olan yerler arasındadır. Arzu eden misfirlerimiz için ekstra olarak Como Gölü turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize hareket ve devamında odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: MİLANO-PORTOFİNO-NİCE

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve bir diğer durağımız Nice’e doğru hareket. Yolumuz üzerinden Portofino turumuz gerçekleşecektir.Yarım ay şeklindeki liman kenarına kurulmuş olan bu sevimli şehir pastel renklerdeki evleri, lüks cafe, restaurantları ve kristal görünümlü denizi ile görülmeye değer anlar yaşayacaksınız.Sonrasında, antik adı Nicaea olan ve Cote d’Azur’un merkezi kabul edilen Nice şehrine geliyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında Promenade des Anglais Bulvarı, Hotel Negresco, Massena Meydanı, Çiçek Meydanı ve Adliye Sarayı bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


5. Gün: NİCE (COTE D'AZUR TURU)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra  muhteşem Cote D’azur kıyıları turu düzenlenecektir.Akdeniz’in en gözde tatil mekanlarından biri olan Cannes’ta kısa bir şehir turu yapıyor ve bölgenin en güzel köylerinden olan ve 1950’den itibaren pek çok tanınmış yazar , şair ve ressamın yerleşmesi ile ün kazanmış “Sanatçılar Koyu” olarak ta bilinen St.Paul de Vence’e hareket ediyoruz. Muhteşem sanat galerileri bulunan Akdeniz’in yamacına kurulmuş bu güzel Ortaçağ kasabasındaki gezimizin ardından Avrupa’nın en gözde lüks şehirlerinden olan Monaco & Monte Carlo turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Yürüyerek keşfedeceğimiz Monoca’da bir tarafta daracık sokakları ve kemerli geçitleri ile ortaçağ havasını koruyan eski şehri , diğer tarafta ise lüks arabalar ve ihtişamlı casinoları ile Monte Carlo’yu keşfedeceğiz.Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz.Geceleme otelimizde.


6. Gün: NİCE - MARSİLYA (ST.TROPEZ)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marsilya'ya hareket ediyoruz.Tüm grubun katılımı ile ekstra Avrupa’nın en sosyetik tatil beldelerinden olan St. Tropez turu düzenlenecektir.Tur sonrasında ve Marsilya'ya varışı takiben şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sırasında, İyonların MÖ.600’lerde Foça’dan buraya gelip ilk yerleşimi kurdukları Eski Liman (Vieux Port), La Canebiere bulvarı, St. Charles Garı, Panier bölgesi, Notre Dame de la Garde Bazilikası, St. Marie Katedrali, St Jean Kalesi, Cantini Çeşmesi ve Longchamp Sarayı görülecek yerler arasında bulunmaktadır..Turumuz sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


7. Gün: 8.GÜN MARSİLYA - İSTANBUL (AVIGNON & AIX EN PROVENCE)

Sabah kahvaltı sonrası saat 10.00'da odaların boşaltılması ve serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra  Avignon ve  Aix En Provence turu düzenlenecektir. Yüzlerce çeşmesi ve kentin daracık sokaklarında şık mağazalarıyla Güney Fransa'nın sevimli kentlerinden biridir. Tur bitimi ardından Marsilya'ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; 19.yy’den kalma Notre Dame de la Gadre bazilikası, Eski Liman bulunmaktadır.Tur bitiminde Marsilya Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları TK1368 tarifeli seferi ile saat 17:55'de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:05'de İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Venedik gidiş, Marsilya - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Venedik - Mira-Padova-San Dona veya Noventa Bölgesi'nde 3* otelde 2 gece ,Milano'da 3* uzak otelde 1 gece ,Nice -Antibes Bölgesi'nde 3* otelde 2 gece ve Marsilya'da 3*uzak otelde 1 gece   toplam  6 gece oda-kahvaltı (6 continental kahvaltı) dahil konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı ve tüm şehirlerarası transferler,
 • Panoramik Venedik ,Milano Nice ve Marsilya şehir turları,
 • Corazon Travel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Venedik Turu'nda vaporetto ücreti
 • Konaklama vergileri
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Zorunluluk Sigortasıdır )
 • K.D.V dahildir

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri ve müze girişleri
 • Dahil olan hizmetlerde açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  26 Eylül
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  26.09.20213* Otel5470.00 TL6525.00 TL 16411.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  • Promosyon turlarımızda misafirler tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
  • Fransa'daki kongre , seminer, festival vb. etkinliklerde konaklama Cannes veya Antibes yapılabilir.
  • Fransız Turizm Bakanlığı'na göre 3* otellerde klima bulundurma zorunluluğu yoktur. Bu sebeple 3* otellerde klima olmama ihtimali bulunmaktadır.
  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
  • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
  • Corazon Travel  vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Corazon Travel sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri