1. Gün: İSTANBUL - BERLİN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1721 sayılı seferi ile saat 07.50'de Berlin’e hareket. Saat 09.45'deki varışımızın ardından şehir turumuz için merkeze hareket. Şehir turumuz sırasında Berlin’in önemli yerleri görülecektir. Tiergarten, Berlin Parlemento Binası, Hükümet Binaları, Belediye Sarayı, Topographie des Terrörs Müzesi, Berlin Duvarı, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Kreuzberg görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turunun bitiminde otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Elbe Nehri'nde Teknede Akşam Yemeği turuna katılabilirler (müsaitlik durumuna göre düzenlenecektir). Bu turumuzda akşam yemeğimizi Elbe Nehri üzerinde muhteşem manzaralar eşliğinde teknede alacağız. Turun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: BERLİN (DRESDEN)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden turuna katılabilirler. Doğu Almanya'nın en önemli şehirlerinden, Dresden'e doğru yola çıkıyoruz. Dresden'e varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi görülecek en önemli noktalardır. Bu eski demir perde şehrinde sosyalizm döneminden kalma sosyal konutlar da dikkat çekmektedir. Verilecek serbes zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: BERLİN - HAMBURG (LÜBECK)

Sabah kahvaltı sonrası Hamburg'a doğru yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda; Hafen City Limanı, Binnen ve Aussenalster Gölleri, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi panoramik olarak göreceğimiz en önemli noktalardır. Turumuzun sonunda otelimize transfer odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Lübeck turuna katılabilirler. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu tarihi şehirde yapacağımız panoramik turda; 4.yy’da tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Lübeck UNESCO - Dünya Mirası olarak koruma altına alınan, Hansa'nın kraliçesi, 1143 yılında ilk "Baltık Denizi kıyısındaki ilk Batılı şehir“ olarak kurulan ve Baltık Denizi bölgesindeki tüm Hansa şehirleri için parlak bir örnek haline gelen bu şehri tanıma imaknı. 14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Buradaki turumuzun bitiminde Hamburg’a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: HAMBURG - HANNOVER

Sabah kahvatı sonrası Hannover'e soğru yola çıkıyoruz.Yapacağımız panoramik şehir turunda; Aegidienkirche (Savaş Anıtı) ve Rathaus Saat Kulesi göreceğimiz en önemli simgelerdir. Leine Nehri, doğal eğlence alanları, parklar, panoramik ve Barok tarzı bahçeler arasında kentin doğal güzelliğini keşfederken, yarı ahşap yapılar arasından geçen uzun yaya yolları, kentin rahatlığını ve doğal güzelliğini keşfetme fırsatı sunuyor. Kent kaldırımları üzerinde kıvrılarak uzanan ve kentin tarihi eserlerine uğrayan Kırmızı İnce Çizgi (The Red Thread) boyunca, şehrin tarihi güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Braunschweig (Brunswick) turuna katılabilirler. Braunschweig, Almanya’nın kuzeyinde büyük bir kültür ve ekonomi merkezidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz en önemli noktalar; Şehrin eski binası olarak bilinen ve ikinci dünya savaşında zarar gördükten sonra yakın geçmişte restore edilen Alter Waage, Dokuz modern binadan oluşan pitoresk bir ofis alanı olan ve ilginç bir mimariye sahip olan Happy Rizzi House binası, Magnikirche, Egidienkirche, Emmauskirche ve Martinikirche gibi şehrin önemli dini yapıları ve Altstadtmarkt gibi önemli merkezi görülecektir. Turumuzun son noktasında verilecek serbest zamanda Kohlmarkt kafe ve restoranlarının tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: HANNOVER - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman ve odaların boşaltılması. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği esktra tura katılabilirler. Sonrasında havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1556 sayılı seferiyle 19:15'de İstanbul’a hareket. Saat 23:30'da varış ve turumuzun sonu


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul/Berlin veHannover/İstanbul hattında ekenomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler
 • Belirtilen otellerde veya benzerlerinde Berlin'de 2 gece, Hamburg'da 1 gece ve Hannover'de 1 gece, olmak üzere toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Berlin, Hamburg ve Hannover şehir turları
 • Tüm tur boyunca  CORAZON TRAVEL profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır
 • KDV Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Almanya Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 140 EURVize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Temmuz
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  24.07.20213898.00 TL5941.00 TL 11694.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

   

  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup,CORAZON TRAVEL sorumluluğunda değildir.
  • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır. 
  • CORAZON TRAVEL , misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
  • Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

   NOT: CORAZON TRAVEL , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri