1. Gün: İstanbul-Hamburg (Lübeck)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde en geç saat 06:15'de hazır bulunmanızı öneririz. Türk Hava Yolları’nın TK1661 sayılı seferi ile saat 09:15'de Hamburg'a hareket. Saat 10:40’daki varışımızın ardından merkeze hareket ediyoruz. Yapacağımız şehir turunda; Hafen City Limanı, Binnen ve Aussenalster Gölleri, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi panoramik olarak göreceğimiz en önemli noktalardır. Turumuzun sonunda otelimize transfer odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Lübeck turuna katılabilirler. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu tarihi şehirde yapacağımız panoramik turda; 4.yy’da tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Lübeck UNESCO - Dünya Mirası olarak koruma altına alınan, Hansa'nın kraliçesi, 1143 yılında ilk "Baltık Denizi kıyısındaki ilk Batılı şehir“ olarak kurulan ve Baltık Denizi bölgesindeki tüm Hansa şehirleri için parlak bir örnek haline gelen bu şehri tanıma imaknı. 14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır. Buradaki turumuzun bitiminde Hamburg’a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Hamburg-Bremen-Münster

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bremen'e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız şehir turumuzda Bremen Mızıkacıları Heykeli, Hükümet Konağı, St. Petri Kilisesi, Bremen'in simgesi Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.Burada verilecek serbest zamanın ardından Münster'e doğru yola çıkıyoruz. Münster'e varışımızla birlikte yapacağımız panoramik turda; Münster Katedrali, tarihi belediye binası, Prinzipalmarkt, St. Lamberti Kilisesi greceğimiz yerlerden bazılarıdır. Şehir turumuzun sonrasında verilecek serbest zamanın ardından buluşma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Münster (Giethoorn-Ootmarsum)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Masal Köyü Giethoorn ve Ootmarsum turuna katılabilirler. Hollanda'nın masal köyü Giethoorn ve şirin kasabası Ootmarsum'u göreceğimiz turumuzda ilk durağımız; Hollanda topraklarına adım attıktan hemen sonra göreceğimiz Ootmarsum olacak. Tarihi kasaba merkezinde verilecek serbest zamanda dükkanlardan alışveriş yapabilir ya da şirin kafelerinde kahve keyfi yapabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminde Giethoorn'a doğru yola çıkıyoruz. Göletler ve derelerin arasındaki küçük adacıklara konuşlanmış evlerden oluşan bu masal köyünde ulaşım 170’in üzerindeki köprü ve küçük teknelerle sağlanmaktadır.  Yapacağımız tekne turunda geleneksel Giethoorn evlerinin etrafında dolaşırken adeta zaman kavramından uzaklaşacaksınız. Alışveriş, yemek gibi ihtiyaçlarınız ve kişisel keşifleriniz için verilecek serbest zamanın ardından Münster'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Münster-Düsseldorf

Sabah uyandırma ve odaların boşaltılmasının ardından Düsseldorf'a doğru yola çıkıyoruz. 13. yüzyılda küçük bir balıkçı köyü olarak kurulan Düsseldorf , adını ilk kurulduğu yer olan Düssel Deresi’nden alır. Ren Nehri’ne kıyısı bulunan şehir dünyada özellikle moda ve alışveriş turkunları için özel bir öneme sahiptir.  Barok kiliseler, uluslararası galeriler, son moda kıyafetlerin satıldığı butikler ve publar bir aradadır. Düsseldorf'ta yapacağımız panoramik şehir turunda; eski şehir merkezi, Marktplatz, Tritonenbrunnen Çeşmesi, şehrin en popüler caddesi Königsallee panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turumuzun ardından verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, şehrin kafe ve restoranlarının tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Ren Nehri'nde Tekne Gezisi turuna katılabilirler. Kıyılarında Düsseldorf'un en önemli yapılarının bulunduğu ve şehrin simgelerinden sayılan Ren Nehri'ndeki tekne gezisi sırasında ikram edilen içeceğinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Düsseldorf (Köln) - İstanbul

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Köln turuna katılabilirler. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ ‘dan bu yana önemli bir ticaret merkezi olarak önemini koruyan Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri, pek çok tarihi yapısı ile adından söz ettiren önemli bir Alman kentidir.  Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı, panoramik şehir turumuz esnasında başlıca görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrasında verilecek serbest zamanın ardından Düsseldorf'a ve devamında havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1528 sayılı seferi ile saat 17.50'de İstanbul'a hareket. Saat 23:05'de varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul/Hamburg ve Dusseldorf/İstanbul hattında ekenomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler
 • Belirtilen otellerde veya benzerlerinde Hamburg'da 1 gece, Münster'de 2 gece ve Dusseldorf'ta 1 gece olmak üzere toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Hamburg, Bremen, Münster ve Düsseldorf şehir turları
 • Tüm tur boyunca  CORAZON TRAVELprofesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır
 • KDV Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Almanya Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 140 EURVize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  14.08.20214508.00 TL5341.00 TL 13525.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, CORAZON TRAVEL 'İN  sorumluluğunda değildir.
  • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
  • CORAZON TRAVEL , misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. CORAZON TRAVEL  havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
  • Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

   NOT: CORAZON TRAVEL , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri