1. Gün: İSHAK PAŞA SARAYI - DOĞUBAYAZIT - AĞRI DAĞI - IĞDIR

Turumuz, 06.00 Beylikdüzü Migros Önü - 06.30 Yenibosna Airport Avm Önü -  - 07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ederek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 08.00’da Pegasus HY Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 10.00’da hareket edecek olan Pegasus HY ile İstanbul Sabiha Gökçen – Ağrı uçağı ile Ağrı'ya hareket ediyoruz. Ağrı'da bizi bekleyen aracımıza binerek Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Doğubayazıt'ta ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz.  Sonrasında Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Iğdır şehir merkezini panoramik olarak görerek Kars'taki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Kars Otelleri.

Rota: Ağrı Havaalanı - Doğubayazıt (100 km) Doğubayazıt - Kars (190 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 290 km

Otele Giriş Saati: 18.00


2. Gün: ÇILDIR GÖLÜ – NAMIK KEMAL EVİ - FETHİYE CAMİİ

Turumuz, sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından  Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapıyoruz (EKSTRA). Sonrasında göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Kars merkeze geliyoruz. Kars şehir merkezinde göreceğimiz yerler ise; Kars Kalesi ve Kümbet Camii (12 havariler kilisesi), Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü canlı canlı dinleme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kars sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii’ni görüyoruz. Akşam yemeğine kadar Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesine (EKSTRA) katılıp Kafkas dans gösterisini izleyerek  eğleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında ( Ekstra) Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Kars - Çıldır Gölü (70 km) Çıldır Gölü - Kars (70 km) Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 km


3. Gün: ANİ ÖREN YERİ - KARS MERKEZ

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan  Ani Ören Yerine ulaşıyoruz.  Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz alışveriş molasının ardından havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayollarının 15.30 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Dönüş Günüdür, Konaklama Yoktur.

Rota: Kars Çevre Gezileri (80 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 80 km

Toplam Tur Mesafesi: 540 Km


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

*  2 Gece Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

*  Turizm Araçları ile Ulaşım

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle  Ve Akşam Yemekleri

* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

* Atlı Kızak Keyfi

* Otellerdeki Ekstralar

* Tüm Özel Harcamalar

* Kafkas Halk Dans Gösterisi

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  19 Mart
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  19.03.20211299.00 TL1500.00 TL 3848.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

   

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri