Tazı Kanyonu, sınırları Antalya Serik, Manavgat İlçeleri ile Isparta Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı içindedir. Milli Parkın kuzey bölümünde Gaziler Köyü mezarlığına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Tazı Kanyonu'nun yeni keşfedildiği sosyal medyada ileri sürülmektedir. Tazı Kanyonu Ulaşım sayfamızda yol tarifini verdiğimiz nokta Tazı Kanyonunu kuşbaşı gören bir noktadır. Sosyal Medyada meşhur olan ve en çok resim çekilen nokta bu noktadır.

Tazı Kanyonu'nun yan duvarlarının 200 metre ile 400 metre yüksekliğinde olduğu söylenmektedir. Bu nokta düğün fotoğrafçılarının da önemli mekanlarından biri oldu. Tazı Kanyonu doğa yürüyüş grupları, gezginler ve kampçılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Tazı Kanyonu yerel halk tarafından uzun zamandır bilinen bir yerdi. Onu meşhur yapan sosyal medya olmuştur. Kanyon "Bilgelik Vadisi" adı verilen tarihi Eurymedon (Köprüçay) vadisinde "Köprülü Kanyon" ve "Selge Antik Kenti" nden sonra önemli bir gezi noktası olmuştur.

Tazı Kanyonu'nun da içinde yer aldığı Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda yaşayan belli başlı memeli türleri; yaban keçisi, karakulak, vaşak, geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, sansar ve porsuktur. Kızıl akbaba, kaya sıvacısı, kuyrukkakan, karakulaklı kuyrukkakan, aksırtlı kuyrukkakan, kaya serçesi, ebabil, kaya kartalı, taşkızılı, gökardıç, kızıl kirazkuşu, yılan kartalı, kaya güvercini, kaya kırlangıcı, kaya kirazkuşu ise Milli Parkta yaşayan başlıca önemli kuş türleridir.

Tazı Kanyonu ve civarında saf servi, sedir, Toros Göknarı, karaçam ağaçları bulunur. Ne yazık ki Tazı Kanyonu' da diğer yerlerde olduğu gibi çevre kirliliği tehlikesiyle karşı karşıya. Şimdiden çöp öbekleri oluşmaya başlamış

Köprülü Kanyon'da Trekking;

Doğayla iç içe bol oksijenin olduğu zamanın iş temposuyla ters orantılı olduğu eğlenceli ve kendinizi özgür hissedebileceğiniz eşsiz bir aktivite dir. trekking genelde gruplar halinde, öncesinden belirlenen parkur haritasıyla bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak için yapılan hafif ve düşük tempolu sportif bir yürüyüş türüdürYürüyüş için uygunekipmanlarla birlikte su ve gerekli olabilecek gıdalar alınarak, belli bölge ve alanlarda mola verilerek izlenmiş olan güzergaha göre zorlu iniş çıkışları olan yürüyüşlere verilen isimdir. Trekking yaparken arazi şartlarına uygun rahat bir ayakkabı tercih edilmeli gruptan ayrıldı bireysel hareket edilmemelidir...Trekking kelimesi İngilizcede Trek kelimesi ve -ing ekinden üretilmiş bir kelimedir. Türkçede kullanımı oldukça yaygın ve bilinen bir kelime olup, İngilizce de tam anlamına karşılık gelen kelime ise doğa yürüyüşüdür.Trekking yapabilmek için herhangi bir mevsimi beklemek gerekmemektedir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli ciddi hazırlıklar yapılmalıdır.Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.Başlangıçta doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan Trekking, günümüz de alternatif turizm çatısı altında giderek ekonomik boyut kazanmış ve büyümüştür.Bugün Trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, hafta sonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde 2-3 haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır.Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin en yoğun ilgi gösterdiği doğa sporudur.Ülkemizde Antalya ili Manavgat ilçesine bağlı meşhur Köprülü Kanyon Rafting ve Kanyon alanında sizler için düzenlediğimiz Trekking parkur alanları oluşturarak yıllarca siz doğa yürüyüşü severleri misafir eden şirketimiz bu yılda yine yeni farklı parkur alanları oluşturarak Trekking sporunu sizlerle buluşturuyoruz…

Trekking Doğa Yürüyüşü ve Temel Kuralları

abiat ananın bizlere sunduğu güzellikler içinde Trekking tur yürüyüşlerindeki en önemli şey, ekip ve ekip düzeninin doğru şekillerde koordinesini sağlayarak oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirgemektir. Trekking yürüyüşü icra ederken, tek kişilik sıralı şekilde ekibin en başında bölgeyi iyi tanıyan Raftingo rehberi veya uzmanının kontrolünde gerçekleşmesi size doğanın görsel keyfini hem de doğa yürüyüşünün farklı bir tadını yaşatır.Trekking; yani doğa yürüyüşünün başındaki rehber veya uzman, yürüyüşün yönünü, temposunu hangi zaman dilimlerinde verecek olduğunuz mola yı süresini ve sıklığını seçer yürüyüş sırasında alınacak olan önlemleri önceden ön görerek bilgilendirir bu ve bu gibi sorumlulukları bulunmaktadır.Rehber yani başındaki kişi, kendi arkasına ekipte daha önce yer alan ve tecrübe bakımından iyi olan Raftingo misafirini alır. Bu kişi grup oluşumunda artçı adını alır.Artçının görevi ise, doğa yürüyüşü esnasında ekipteki kopmaları ekip başına söylemek ya da bu kopmaların düzelttirip kopmalara engel olmaktır.Trekking’de tek sıra halinde yürüyüş yapmanın amacı ve kural olma sebebi birçok avantaj sağlamasından kaynaklanmaktadır. Bu yürüyüş şekli, ekip içindeki birlikteliği ve temponun ayarlanmasını daha iyi sağlar. Faydası ise, enerjinin daha tasarruflu kullanılmasıdır. Disiplinli tek sıra yürüyüşü, uzun yürüyüşler yapmanın ve kaza riskinin azaltılması konusunda büyük önem taşımaktadır.Trekking yürüyüşünde haberleşme çok önemli bir olgu olduğundan belirli kuralları bulunmaktadır. Haberleşme gelişigüzel bir şekilde bağırmayla yapılamayacağının CORAZON TRAVEL tarafından misafirlerimize yürüyüş başlamadan uyarısı yapılıp, haberleşme şeklinin bir önündekine ya da arkasındakine söylemeleri şeklinde sağlayabilecekleri anlatılır. Dar patika yollarda dal çarpma tehlikesi, taş düşmesi veya heyelanla karşılaşmalarında haberleşmenin ekip içindeki önemi ortaya çıkmaktadır.Trekking doğa yürüyüşünde, her misafirimizin bir sırt çantasının olması oldukça önemlidir. Bu çantaların özelliği tek omuzda taşınanlardan değil iki omuza takılandan olması gereklidir. Çünkü tek omuzlu çantalar, yürüyüş esnasında dengeyi bozabilmektedir.

Trekking Sırt Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Trekking Sırt Çantası;Neyazık ki bilinçsizce yapılan gereksiz kulaktan dolma kilolarca ağırlığa sahip hiç kullanılmayan malzemeler yük edilmektedir. önerimiz çantanızda boş ve gereksiz ağırlık taşımamak için mevsim koşullarına uygun malzemeler alınmalıdır.Trekking yapacak gruplarımız gelmeden önce danışma formunu veya iletişim hatlarından herhangi birini arayarak bilgi sahibi olabilirler. basit gözüksede sağlıklı bilginin alınması sizi bu boş yükten kurtaracaktır. Her daim farklı yeni parkur alanları oluşturarak yürüyüş keyfini üst seviyeye çıkartmak bizim işimiz.Bulunması Gerekenler;Kış şartlarında gelenler için havlu şapka, bere ya da atkı, ayakların ıslanmasına karşın, yedek çorap gibi.Su geçirmeme özelliğine sahip kıyafet veya yağmurluk bulundurmak gereklidir.En az 1 litrelik Matara veya Termos da su taşımaları gereklidir.CORAZON TRAVEL vereceği mola alanlarında gıda ve enerji alımı için yiyecek ve alkol içermeyen içecekler alınır. Çikolata ve tatlı tarzı kana çabuk karışan yiyecekler, mutlaka bulundurulmalı.Temel anlamda yardım sağlayacak dikiş malzemesi, çakı, sargı bezi, bandaj, ağrı giderici kas merhemleri gibi ilk yardım malzemeleri ve kişinin kullanmasında süreklilik gerektiren ilaçlar çantamızda olması gereken en önemli kalemlerdir.Her hangi bir olumsuzlukta Doğa alanlarında yaşamınızı idame ettire bilmek ve haberleşme sağlamanıza yardımcı olacak defter, kalem, düdük, kibrit ve el feneri çantanızda bulunmalıdır.Boğazlı ayağın hareket kabiliyetini kısmayan , kış şartları için su geçirmez yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.Yedek ayakkabı muhakkak bulunmalıdırBıçak, çatal, kaşık, bardak, tabak (Kırılmaz olmalı, ağır ve cam eşya konulmamalıdır)

Tazı Kanyonu Köprülü Kanyon;

Tazı Kanyonu Ülkemizin son zamanlarda yeni keşfettiği ve kısa zamanda adından sıkça söz edilen kanyonlar arasında yer almaktadır. Tazı Kanyonu (bilgelik vadisi) Köprülü Kanyon Beş Konak Bölgesine yaklaşık olarak 20 KM dir. Yolun büyük kısmı asfalt ve binek araçlarla gidilebilecek durumdadır. Bilinen Rafting start noktasının daha üst kesimlerinin kuzeyinde yer almaktadır. Gidiş yolu doğada yürüyüş severler için oldukça eğlencelidir. Rahat spor ayakkabılar ve rahat kıyafetler tura katılmadan önce tercih etmeniz gereken önemli unsurlardandır. Tazı Kanyonu (bilgelik vadisi) bölgeyi bilen rehberler eşliğinde gidilmesi önerilir. Yön tabelalarının olmayışı veya belirgin olmayışı Tazı kanyonu (bilgelik vadisi) yolunda kaybolma riskinizi arttıracaktır. Rehberlerimiz sayesinde doğada güzel bir gün geçirecek ve anılarınızı resimleyerek ölümsüz hale getireceksiniz. Tazı kanyonu Turuna Katılacak misafirlerimiz en geç 1 gün önce arayarak rezervasyon yaptırmaları gerekir. Ulaşım ve öğle yemeği dahil fiyat ve parkur detaylarını almak için lütfen İLETİŞİM alanındaki numaraları arayınız. Yeni keşfedilen Tazı kanyonu bölgesi son zamanlarda gittikçe artan misafirlerin ilgisini çekmektedir.

Köprülü Kanyon Trekking;

Antalya Köprülü Kanyon yürüyüşü (Trekking ) ve doğa yürüyüşü turlarımızda, yerleşim yerlerinden çıkıp doğanın harika görüntüsünü gösteriyoruz. Açık havada kamp yaparak doğayla iç içe Köprülü kanyon ve selge antik kentinin güzel manzarasını tecrübe etme zamanını yaratıyoruz. Tüm trekking gezilerimiz, profesyonel Bölgeyi iyi tanıyan yürüyüş rehberleri tarafından yönetilmektedir. Trekking her gün yürümeye ne kadar ve kiminle karar verdiğiniz bir yürüyüş türüdür. Amacımız yürüyüş gezinizi mutlu kılmaktır. En güzel patikalardan istifade edip, sizin için en iyi B & B'yi keşfediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Öyle yemeği

-Ulaşım

-Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın

  1.Ek Bilgiler

  NOT: Treakking turu en az 15 kişilik gurup oluştuğunda servis aracımız hareket edecektir...Bu nedenle rezervasyonlarınızı yaparken lütfen operasyon departmanımızdan bilgi alınız.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri